Rüyada Yemin Etmek

Rüyada yemin etmek, mutluluğa kavuşmaya, hayallerini gerçekleştirmeye, yalandan, riyadan, fesattan, hileden, fitne ve fücurdan uzak durmaya, hak yoluna sıkı sıkıya bağlı kalmaya, güzel ve hayırlı olan işler yapmaya tabir edilir. Kazancın, sağlığın ve huzurun bir ömür boyu süreceğine, rüyayı gören kişinin hiçbir önemli ve ciddi sorunu olmayacağına, hayatındaki tüm zorlukların gelip geçici olacağına tabir edilir.

Rüyada Yalan Yere Yemin Etmek

Rüyasında yalan yere yemin ettiğini gören kişi, melanete bulaşır, şeytana uyar, dini terk eder, kötü kimselerin sözüyle hareket eder ve Allah katında büyük bir günahkâr olur. Rüyayı gören kişi uğursuzluklara bulaşır, malından ve parasından olur, aç kalır, başına bin bir bela gelir diye yorumlanır.

Rüyada Doğruyu Söylemek

Rüyada doğruyu söylemek, ya da hakikatten yemin etmek, rüyayı gören kişin adaletli, vicdanlı, namuslu biri olduğu anlamına gelir. Kişinin her işi gücü rast gider, şansı ve kısmeti kendinden yana olur, Allah kendisinden razı gelir diye değerlendirilir.

Rüyada Yalan Söylemek

Rüyada yalan söylemek iyi değildir. Rüya sahibinin büyük bir günaha gireceğine, bir kimseye iftira atıp, arkasından gıybet edeceğine, fesat ve kötü kimselerden olacağına işaret eder. Haksızlık ettiği kişi kendisine hakkını helal etmeyecek bu yüzden de melanetler peşini bırakmayacaktır diye yorumlanır.

Rüyada İftira Etmek

Rüyada iftira etmek de yalan söylemeye benzer ve hemen hemen aynı şekilde tabir edilir. Kişinin, bazı kimseleri incitecek, üzecek ve yıkılmasına neden olacak işler yapacağına, o masumların bedduasını alacağına ve başının beladan kurtulmayacağına işaret eder.

Rüyada İftiraya Uğramak

Rüyada iftiraya uğradığını gören kişinin başına olmadık işler gelecek demektir. Kişi, kâbus gibi günler geçirecek, uzun süre gözyaşı dökecek ve kolay kolay kendini toparlayamayacaktır.

YORUMLAR

YORUM YAZ