Rüyada Ölen Görmek

Rüyada ölen görmek, yaşayan ve kişiyi çok seven biriyle buluşmak, o kimse ile hasret gidermek ve geçmiş güzel günlerden konuşarak vakit geçirmek anlamına gelir. Eve gelecek olan misafirlerle neşeli sohbetler etmek anlamına da gelen rüya, görülen kimseye göre ve rüyanın geneline uygun şekilde yorumlanmalıdır. İslami olarak ahirete uygun bir yaşam tarzı benimseyen rüya sahibinin tüm hareketlerine aşırı itina gösterdiğine, bu sayede hata yapmaktan ve günaha düşmekten kendisini alı koyduğuna da yorumlanır. Pek çok sevap işlendiğine ve hayır duaları almak suretiyle kötülüklerden uzak bir yaşam sürüldüğüne de yorumlanır.

Rüyada Ölen Birini Görmek

Gerçek hayatta ölmüş birini görmek, o kimsenin istediği bir hayra işarettir ve rüya sahibi o kimse için bir iyilikte bulunur veya zekat verir. Yaşayan birini bu şekilde görmek ise, o kimseden görülecek güzel bir yardıma alamettir. Kısa zaman içinde gerçekleşecek bir hayale, istenilen bir işe girmeye, aile kurarak, mutlu bir yuvaya kavuşmaya da yorumlanır. Yardıma ihtiyacı olan bir kimseye el uzatarak o insanın hayatını düzeltmesi için gereken koşulları sağlamak anlamına da gelen rüya sevap işlemeye de delalettir.

Rüyada Ölen Birine Yardım Etmek

İyilikte bulunmaya, birine para yardımı yapmaya, borç vermeye yahut hasta bir kimseye bakarak hayır duası almaya alamettir. Yaşlı bir kimsenin rüya sahibine bırakacağı bir mirasın haberini almak şeklinde de tabir edilir. Sorunlarından bunalmış kimseler için nihayet rahat bir nefes alacakları gelişmeler yaşayacaklarının da müjdesini verir.

Rüyada Ölen Görmenin Psikolojik Yorumu

Kişinin sürekli olarak kaybettiği bir yakınını düşündüğünü, onunla metafizik olarak iletişime geçmenin yollarını aradığını ve tüm yaşamında eksikliğini hissettiği bir sevgiyi, şefkati işaret eder. Yaşanılan kayıp sonrası rüya sahibinin günlük hayatına adapte olmakta zorlandığını ve hayatına yeni insanlar katmaktan uzak durduğunu da sembolize eder.

YORUMLAR

YORUM YAZ