Rüyada Öldüğünü Görmek

Rüyada öldüğünü görmek ömürle tabir edilir. Rüya sahibinin, rüyasının aksine ömrünün uzadığına delalet eder. Rüyada öldüğünü görmek genelde hayırlı olsa da ailede çıkacak anlaşmazlıklar ya da maddi sıkıntılar nedeni ile ailenin dağılmasına ya da düzenin bozulmasına delalet eder.

Kişi rüyasında kendi eliyle kendisinin ölümüne sebep olduğunu görürse eğer, yapacağı bir hata nedeni ile büyük bir endişe ve pişmanlık yaşayarak bir daha aynı hataya düşmemeye ant içecek demektir. Rüyada ölmek ve yeniden canlanmak da yine ömrün uzaması anlamına gelir. Rüya sahibinin rüyasında ölmüş bir yakını aracılığıyla eline bir şey geçtiğini görmesi, rüya sahibinin mal varlığına ya da eline geçecek olan paraya işaret eder.

Rüyada Birinin Öldürdüğünü Görmek

Rüyada birinin öldürdüğünü gören kişi, bir yanlışa düşecek demektir. Rüyada kişinin kendisini ölü görmesi gibi birini öldürmesi de yine uzun ömürlü olmaya işaret eder. Rüyada birinin kanını akıtmaksızın onu öldürmek, öldürülen kişi için kazancın ya da mal varlığının artması anlamına gelir.

Rüyada Ölmüş Birinin Ağladığını Görmek

Bir kimse rüyasında ölmüş birinin ağladığını görürse o kişinin ruhunun şad olduğuna ve huzur içinde uyuduğuna delalet eder.

Rüyada Ölmüş Birinin Güldüğünü Görmek

Rüyada ölmüş birinin güldüğünü görmek de ölmüş kişi için çok hayırlıdır. Ölen kişinin Allah katında huzurlu olduğu bir yerde olmasına işaret eder.

Rüyada Ölmüş Birinin Bir Şey Yemesi

Bir kimse rüyasında ölü birinin bir şey yediğini görürse, yediği şey için kıtlık olacağına delalettir.

Rüyada Ölmüş Birinin Kuran Vermesi

Rüyada bir ölünün rüya sahibine Kuranı Kerim ya da Yasin ya da benzeri bir kitap vermesi demek rüya sahibinin imanlı, merhametli, Allah’ın gazabından korkan ve dini vecibelerini hiç aksatmayan biri olduğuna delalet eder.

Rüyada Öldüğünü ve Dirildiğini Görmek

Devam eden düzenin bozulması, sağlıkla ilgili bazı sıkıntıların başgöstermesi, yaşam mücadelesinin zorlaşması ve geçimin de buna bağlı olarak güçleşmesi anlamına gelir. Kişinin hayatının seyrinde sapmalar olacak, yaşam kalitesi düşecek, zenginliği azalacak ve huzuru kaçacak demektir.

Rüyada Öldüğünü ve Yıkandığını Görmek

Çok hayırlı bir rüyadır. Kişinin hayatı boyunca şansının bol olacağına ve kaderin her daim yüzüne güleceğine işarettir. Bu sayede neşesinin yerinde olacağına, rahat, kolay ve geniş olanaklar içinde yaşayacağına, kafasında hiçbir sorunun kalmayacağına varsa ağrılarından, sızılarından kurtulacağına yorulur.

Rüyada Öldüğünü Görmek Ve Ağlamak

Mutlu günlerin ve hayırlı olayların habercisidir. Beklenen bir müjdenin geleceğine, hasretin biteceğine, istenilen bir eşyaya, mala ya da bir ziynet eşyasına sahip olunacağına ya da edilen dualardan yana murat alınacağına delalettir. Kişi bir hediye alır.

Rüyada Öldüğünü Zannetmek

Kişinin bir yanılgıya düşeceği anlamına gelir. Örneğin; daha fazlasını kazanacağını inanacağı bir işte hayal kırıklığı yaşayacağına ya da yanlış bir arkadaş seçimi yaparak üzüleceğine alamettir. Kişinin erken sevinmesi ve bu nedenle hevesinin kursağında kalması anlamına gelir.

Rüyada Öldüğünü Ve Sorguya Çekildiğini Görmek

Kişinin güvendiği bir kimse ile dertleşip moral bulmasına, teselli olmasına, kendisini yıpratan aşırı duygusal ruh halinden kurtulup mantığıyla hareket etmesine ve böylece hafiflemesine alamettir.

Rüyada Öldüğünü Ve Cennete Gittiğini Görmek

Karamsar, kötü ve zor dönemleri geride bırakmaya, keyiflenmeye, eğlenmeye, hayatına bakmaya ve sahip olunan sağlığın, kazancın ve malın tadını çıkarmaya delalettir. Kişinin yarınlarda şansı dönecek demektir. Ayrıca, yakın zaman içinde tanışılacak hayırlı ve iyi kalpli bir kişi ile dünyaevine girileceğine ve evlat sahibi olunacağına yorumlanır.

Rüyada Öldüğünü Ve Gömüldüğünü Görmek

Sabırsızlıkla ve heyecanla beklenen bir işin istenilen doğrultuda nihayete ereceğine yorulur. Kişinin resmi ya da gayri resmi bir işinin ona kazanç, rahatlık ve kısmet getirecek şekilde sonuçlanacağı anlamına gelir.

Rüyada Yaşayan Birinin Öldüğünü Görmek

Sevilen bir kişinin halinden anlamaya, ona daha fazla hürmet etmeye ve onunla daha sık görüşmeye özen göstermeye işarettir. Kişinin o kimsenin mutlu, huzurlu ve rahat olması için çaba göstereceğine delalettir.

Rüyada Kardeşinin Öldüğünü Görmek

Düğünü, mezuniyeti ya da makam sahibi olduğunu görmektir. Yani kardeşten yana bir sevinç yaşamak onun mutluluğuna şahit olmak ve kendisi için mutluluk gözyaşı dökmek anlamına gelir.

Rüyada Arkadaşının Öldüğünü Görmek

Ortak bir işe girişmek ve başarılı olmak demektir. Arkadaşla el ele vermeye ve kalkınmaya, birbirine faydalı olmaya, daima iyi geçinmeye ve hep bir arada kalmaya alamettir.

Rüyada Birinin Öldüğünü Duymak

İyi şeylerle karşılaşmaya, hayır ve şifa bulmaya, sorunları çözmeye, ekmek sahibi olmaya, makbul, istenen ve beklenen bir ömür sürmeye yorulur. Aynı zamanda kişinin gergin, endişeli ve huzursuz olmasına neden olan bir konunun kapanması demektir.

Rüyada Babanın Öldüğünü Görmek

Sevilen kişiye iş bulmaya, verilen sözleri yerine getirmeye, onu el üstünde tutmaya, iyi şartlarda yaşatmak için çabalamaya ve sağlığı için üstüne titremeye işarettir. Kişinin babasına karşı duyduğu minnet duygusunun çok yüksek olması ve ona olan düşkünlüğü anlamına gelir.

Rüyada Ölen Birinin Tekrar Öldüğünü Görmek

Bir acının hatırlanmasına, kişinin hüzünlenmesine, kederlenmesine ve ağlamasına yorulur. Kişiye yaşadığı kötü ve tatsız bir anı yeniden yaşatacak bir olayın gerçekleşmesidir.

Rüyada Çocuğunun Öldüğünü Görmek

Evli kişiler için evlat sahibi olmak anlamına gelir. Bekâr olduğu halde rüyasında çocuğunun öldüğünü gören kişinin hayatında evliliğe dair saf ve gerçek bir aşk başlayacağına ve bu birlikteliğin evlilikle sonuçlanması durumundan o kişiden bir çocuk sahibi olacağına alamettir.

Rüyada Oğlunun Öldüğünü Görmek

Pek hayırlı değildir ve bir kazadan dönmeye, bir kayba uğramaktan kurtulmaya, kötü bir hastalığı atlatmaya yani bir tehlike ile burun buruna gelmeye ve şansın yaver gitmesi sayesinde onunla başetme gücüne ve kudretine sahip olmaya yorulur. Aynı zamanda, girilecek bir işte ya da herhangi bir konuyla ilgili atılacak adımda çok dikkatli olunması gerektiğine, aksi takdirde büyük bir zarara ya da yakın bir arkadaşın ihanetine uğranacağına delalettir.

Rüyada Annenin Öldüğünü Görmek

Eğer kişi uzaktaysa ona kavuşmaya, çaresiz durumdaysa çaresi, mutsuzsa mutluluğu ve hastaysa da ilacı olmaya delalettir. Annenin yorgun, bitkin ya da yıpranmış halinin kalmaması, keyfinin ve rahatının da her geçen gün yerine gelmesi demektir.

Rüyada Eşinin Öldüğünü Duymak

Kişi aslında eşine aşıktır ve ona sonsuz bir sevgisi vardır. Kişinin eşine karşı ne kadar hassas olduğuna, neşesinin, mutluluğunun ve saadetinin kaynağı eşi olduğuna ve eşiyle çok iyi anlaştığına işarettir.Zorlu bir çalışmanın altından kalkılacağına, eğitim hayatı ile ilgili olarak yeni bir kapı açılacağına, rahatsızlık veren bir kişinin haneden uzaklaştırılacağına vebazı küçük sorunlar yüzünden hayata geçirilemeyen bir projenin gerçekleştirileceğine rivayet edilir.

Rüyada Aileden Birinin Öldüğünü Görmek

Ailenin hayırlı ve uğurlu bir iş için toplanması anlamına gelir. Örneğin; birinin nişanı, sözü, düğünü ya da aileden bir erkek çocuğun sünnet töreni gibi. Hem eğlenmek hem de hasret gidermek için amca, hala, yeğen hepsi buluşacak demektir.Ayrıca, güzel bir aile hayatına sahip olunacağı, rahat bir nefes alınacağı, işlerin yoluna gireceği ve yeni bir işe girileceği anlamına gelir.

Rüyada Amcanın Öldüğünü Görmek

Sevilen kişinin kapısını çalmaya, elini öpmeye, halini hatırını sormaya, eksiklerini gidermeye ve bunu bir kere değil o yaşadıkça yapmaya ve onun hayır duasına nail olmaya yorulur. Kişinin rüyasında ölmüş amcasının öldüğünü görmesi, onu hatırlaması, mezarını ziyaret etmesi ve ruhu için hayır yapması anlamına gelir.

Rüyada Patronun Öldüğünü Görmek

Yakın zaman içinde maddi ve manevi kazanç sağlamaktır. Kalıcı olacak sabit bir gelire, piyangodan ya da mirastan elde edilecek ve ömür boyu bitmeyecek bir pataya alamettir. Bir diğer yorumla da patron sayesinde kalkınmaya ve onunla uzun ömürlü iş yapmaya işarettir.

Rüyada Kayınpederinin Öldüğünü Görmek

Muradına ermek ve sevdiğine kavuşmak demektir. Kişi bekârsakayınpederi olur eğer evliyse kayınpederi ile arasındaki bağın güçlenmesine vesile olacak bir durum yaşanır. Aynı zamanda, işlerin çok iyi bir hal alacağına, dertlerin biteceğine, sevinçli haberler alınacağına, iş konusunda hayırlı bir adım atılacağına ve kaçan fırsatların tekrar elde edileceğine delalet eder.

Rüyada Öldüğünü Görmenin Psikolojik Yorumu

Kişinin, uzun bir süreden beri hayalini kurduğu şeylere gösterdiği sabır ve azim sayesinde kavuşması ile kendisini kalben ve ruhen çok rahatlamış ve deyim yerindeyse bir tüy kadar hafif hissettiği zamanlarda görülen rüya çok mutlu ve sevinçli olunduğuna, Allah’a edilen duaların kabul edildiğine ve kötü giden olayların artık düzeldiğine delil olmaktadır.

Aynı zamanda, sıkıntılı ve huzursuz hissedildiği zamanlarda,kötü anlamlı semboller kendisini rüya içerisinde göstermekte ve moral ve motivasyon olarak kişinin geri düştüğü ve kötü günler geçirdiği gibi fikirlere varmak konusunda çok önemli ve derin bilgiler vermektedir. Yani, ruhsal durumun fiziksel duruma tam anlamıyla etki ettiği şeklinde açıklanır.

YORUMLAR

YORUM YAZ