Rüyada Okey Oynamak

Rüyada okey oynamak, kişinin gerçeklerden uzak, hayaller peşinde koştuğu ve eline hiçbir şeyin geçmediği uğraşlar edindiği anlamlarına gelir. Rüyasında okey oynadığını gören kimsenin çevresi de kendisi gibi aşırı eğlenceye düşkün ve hayalperest kişilerle doludur. Bazı alimler rüyasında okey oynayan kişilerin çevrelerinde yalancı kalabalıkların olduğunu ve kişiyi yanlış yönlendirdiklerini de tabir ederler.

Rüyada Oyun Oynamak

Boş ve faydasız işlerle geçirilen zamanlara işaret eden rüya aynı zamanda kişinin kendi hayatı ile ilgili planlamalar yapmadığı ve rüzgar nereye eserse o yöne gittiği anlamlarına da gelir. Rüyasında oyun oynayan kişiler ikili ilişkilerinde de sahtekarlıklara maruz kalırlar. Yalan söyleyen, dolandırıcı ve ikiyüzlü bir kişiliğe de delalet eder. Oyun oynayan kişiler kibirli ve alaycı kimseler olurlar. Dini açıdan oyun oynayan kişiler iman gücü zayıflamış kimselerdir ve dünya nimetlerine fazlasıyla tamah ederler.

Rüyada Tavla Oynamak

İş konusunda çok önemli riskler altına girileceğine ve bunun neticesinde beklenilen terfilerin gerçekleşeceğine yorumlanır. Rüyasında tavla oynayan kişiler hayata karşı çok daha şanslı bir duruma geçerler. Geleceklerine yönelik büyük fırsatlar yakalarlar ve aynı zamanda düşmanlarına karşı da her zaman üstün durumda olurlar.

Rüyada Kumar Oynamak

İslami açıdan rüyada kumar oynamak sebebi ne olursa olsun kişi için zararlı işler içinde olmaya, her işinde engellerle ve zahmetlerle karşılaşmaya, kavga ve tartışmalara delalet eder. Rüyasında kumar oynayıp rakiplerini elediğini veya yendiğini gören kimse gerçek hayatta da düşmanlarına karşı zafer elde eder.

Rüyada Okey Oynamak Psikolojik Yorumu

Gerçek hayatlarında sürekli okey oynayan veya internet üzerinden bu tip oyunlarla çok fazla vakit geçiren kişiler genellikle rüyalarında da oyun oynamaya devam ederler. Gün boyu sürekliliği olan ve odaklanılarak düşünülen oyunlar kişilerin bilinçaltlarını fazlasıyla meşgul ettiği için, rüyalarda da gün içinde yapılan eylem veya oyun tekrarlanmak suretiyle görülebilir.

YORUMLAR

YORUM YAZ