Rüyada Ödül Görmek

Rüyada ödül görmek, nihayet kişinin yaptığı fedakarlıkların anlaşıldığı bir döneme gireceğini, çabalarının sonuçlarını en menfi şekilde göreceği ve sevdiği kimseler tarafından tam bir teşvik ve destek içinde olacağı güzel bir hayatın başlangıcını simgeler. Ödül görmek zirveye çıkmak, yapılan işte en yüksek mevkide bulunmak ve saygıdeğer, herkes tarafından imrenilen, beğenilen, takdir edilen ve sevilen biri olunacağına işaret eder. Ödül görmek aynı zamanda severek yapılan bir işte uzun yıllar çalışmak ve iyi bir kariyer yapıp, kalan hayatı boyunca rahatça yaşayacak parayı elde etmek anlamına da gelir.  İslami olarak kişinin temiz kalpliliği ve her zaman iyilik yapmayı sevmesi nedeni ile dileklerinin Allah katında kabul göreceğini ve kötülüğün yanına uğramayacağını da işaret eder.

Rüyada Ödül Almak

Ödül almak terfi etmek, önemli bir işe girmek ya da kişinin beklemediği iyi bir sürprizle karşılaşarak hayatının bundan sonraki kısmında daha saygın biri olarak yaşayacağını bildirir. Ödül almak eşi ve ailesi tarafından onore edilmek anlamına da gelir. Gençler için kariyer dolu ve pek çok kişinin takdir ettiği bir hayat sahibi olunacağına, zengin ve gösterişli biri olarak anılacağına da tabir edilir.

Rüyada Ödül Vermek

Ödül verdiğini gören kişiler hak ettiklerini fazlasıyla alırlar ve başkalarına karşı da son derece adil davranırlar. Herkese eşit davranmak ve bunun karşılığını da manevi olarak alacağını bildiren rüya kişinin İslami olarak da çok makbul bir kişi olduğuna, asla takiyye yapmadan, samimi duygularla ve inançla davrandığına alamettir.

Rüyada Ödül Görmenin Psikolojik Yorumu

Ödül görmek, başarı pelinde koşmak ve iyi şeyler yaparak kendini ispat etmek istemenin ifadesidir. Kişinin toplum ve çevresi tarafından kabul görmek için bir şeyler ispatlaması gerektiğine inanması ve bunu bir takıntı haline getirmesini sembolize ettiği gibi, takdir ve onay görmek, desteklenmek istemek anlamına da gelir.

YORUMLAR

YORUM YAZ